Wszystko zaczeło się od ks Tadeusza Mrowca. Początki były jednak niezwykle burzliwe. Ponieważ drugoklasiści Liceum Ogólnokształcającego w Myślenicach, w którym to ksiądz Mrowiec został katechetą, byli znudzeni szarością dnia codziennego i wręcz nudą (lepiej nie pisać jaką), która panowała w szkole, a która powodowało nawet to, że także w lecie uczniowie i uczennice zapadali w sen zimowy.
Zmieniło się to dopiero pod wpływem opowiadań księdza Tadeusza o swoim spokojnym i częstym zdobywaniu szczytów, w żyłach młodzieży zaczęła się burzyć krew. W trzydziestudwóch małych głowach z dużą ilością rozumu, który nie miał zbyt dużo ujścia ze względu na ograniczoną ilość czasu spędzonego na świeżym powietrzu, zaczęło powstawać tysiące pomysłów. Po długiej debacie, która trwała tylko jedną cała przerwę (około 5 min), z ust młodych ludzi, spragnionych nowych przygód, dało się słyszeć jeden głos :

CHCEMY WYCIECZKI !!!!!

Ksiądz jednak nie był pozytywnie nastawiony do pomysłu młodzieży. Ale jak to młodzież, ma siłe przekonywania i dlatego po krótkich namowach, prawie że wykrzyczanych monologach, ksiądz uległ i zmiękł jak nasączona gąbka. I tak od wspólnych wyjśc w góry zaczęła się historia naszej Wspólnoty Oazowej. Pierwsze takie wyjście było na przełomie IX/X 1990 roku i byliśmy wtedy na Wielkiej Polanie. Z czasem Chrystusa szukaliśmy już nie tylko w przyrodzie, ale także w codziennym życiu i na kartach Pisma Świętego. Tak powtała mała grupka, której wycieczka w góry dała dużo do myślenia. Wciąż brzmiały nam w uszach słowa Księdza o Jezusie. Zaczęliśmy się spotykać z księdzem rozmawiająć przy tym o nszaych sprawach, choć takżę rozważaliśmy Ewnagelię i poznawaliśmy Chrystusa. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 października 1990 roku. Tak wyglądała każda niedziela: “Herbata lub kawa z CHRYSTUSEM” Wówczas spotaknia były nie przy świecy oazowej, bo wtedy nie po prostu jeszcze nie myślał o stworzeniu prawdziwej OAZY, a przy gromnicy!!

Pod koniec 1990 roku, salkę katechetycznę, w której do czerwca 1989 roku, odbywały się lekcje religii, urządziliśmy na potrzebę naszej grupy. W tej salce spotykamy się do dania dzisiejszego.

W 1991 niektórzy z naszej grupy pojechali na pierwsze rekolekcje wakacyjne, a we wrześńiu z Dekanalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Świało - Życie i Służby Liturgicznej przywozimy naszą pierwszą świecę oazową. Prawie pół roku później, bo w kwietniu byliśmy w Centralnym Ośrodku Ruchu Światło - Życie w Krościenku. Natomiast pod koniec wakacji odbyły się pierwsze oazowe rekolekcje dla naszej parafii(Dni Skupienia) w Pasierbcu. W lutym 1993 roku siedem osób zaliczyło Kurs dla Animatorów Muzycznych(Agnieszka Tokoń, Sylwek Oskwarek, Jola Kaleta, Basia Bednarz, Łukasz Zając, Ania Łapa i Ania Mizera).

W roku 1995 żegnamy naszego założyciela oazy Księdza Tadeusza Mrowca a w naszych progach oazowych witamy nowego moderatora Księdza Wawrzyńca Guta. Z tej okazji dziękujemy Ks. Tadeuszowi za stworzenie i prowadznie Oazy w naszej parafii. W tym też roku była także wesołe wydarzenie, otóż Edyta Klęk pod koniec wakacji, podczas Pielgrzymki Ruchu Światło - Życie i Służby Liturgicznej do Kalwarii Zebrzdowskiej jako pierwsza oazowiczka z naszej Wspólnoty, przyjęła Krzyż i Błogosławieństwo Animatorskie. Nasępne Krzyże Animatorskie otrzymali już rok później Ela i Agnieszka, było to 31 VIII 1996r.

W roku 1997 ważnym wydażeniem dla nas choć także wszystkich Polaków była Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

W roku 1998 było bardzo dużo ważnych wydażeń dla Naszej Wspólnoty Oazowej. Między innymi zajęliśmy 2-gie miejsce w przeglądzie muzyki Kościelnej “Anioły”, następnie do grona animatorów krzyżowych dołączyli: Mateusz Hosaja, Karolina Choma i Beata Filuciak. Innym wydażeniem było odegranie Misterium Męki Pańskiej ulicami miasta Myślenic. Drogę Krzyżową przygotowaliśmy wraz z Oazą z Parafii Brata Alberta na osiedlu 1000-lecia. Takie nabożeństwo jest organizowane aż po dzień dzisiejszy. Noc sylwestrową 98/99 spędziliśmy w Zakopanem.

W ostatni dzień roku 1998 powędrowaliśmy z Zakopanego do Doliny Chochołowskiej, aby tam o 24 rozpocząć Nowy Rok Eucharystią. Od tego czasu co roku spędzamy sylwestra w Zakopanem.

Rok 1999 obfitował w powołania do Służby Animatorskiej. KAMUZO rozpoczyna Magda Kostrz, KODAG - Michał Lech i Przemek Ulman, a KODAL rozpoczynają Joanna Murzyn, Jacek Oprzędek, Łukasz Michalczewski i Darek Kędzior. W sierpniu liturgiczni i Barbara Batko przyjmują Krzyże.

Po rekolekcjach ewangelizacyjnych w naszej prafii w 2000r, pod hasłem: “Obudzić Kamień”, nasza Wspólnota Oazowa zncznie się powiększyła i wynosiła prawie 100 osób. Także powiększyło się grono animatorksie. Do tej zaszczytnej posługi zostali powołani, Piotrek Hajduk i Wiesław Wasilewski.

Rok później podczas XXIX Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej do Kalwarii także powiększyła się nam kadra animatorska. Uroczyste błogosławieństwo ks. kard. Franciszka Macharskiego i Krzyż Animatora Liturgicznego otrzymali: Krzysztof Błachut, Mateusz Kłeczek i Marcin Janus. Natomiast w kwietniu 2002 roku w gronie animatorskim powitaliśmy pięć nowych animatorkek grupowych: Basię Żądło, Gosię Masternak, Kingę Tomasik, Magdę Salę i Anię Węgrzyn.

Od 24-29. 04.2002 roku trwała w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Odwiedził nas J. Eks. ks. bp. Jan Szkodoń. W sobotę 27. 04. spotkał się on z grupami działającymi przy parafii. Wśród nich byliśmy także my. Biskup obejrzał naszą kronikę do której się wpisał:

“Członkom Ruchu “Światło-Życie” z serca błogosławię

bp Jan Szkodoń ”

Rekolekcje w tym roku odbyły się we Wróblówce, Waksmundzie, Przybędziu, Choczni, Babicach i Groniu.
W roku formacyjnym 2002 żegnamy ks. Adama Biłkę - naszego moderatora oraz kleryków: Darka Kędziora, Łukasza Michalczewskiego i Przemka Rysia. Przybyli do nas ks. Marian Pietraszko - nowy ksiądz moderator oraz animatorzy muzyczni: Ela Węgrzyn i Ania Żądło. Nowym animatorem Wspólnoty jest Piotr Dobosz. W festiwalu “Anioły 2002″ zajęliśmy 3 miejsce.
18-20 X odbyły się rekolekcje w Bystrej Podhalańskiej .

W roku 2003 wyruszyliśmy na pielgrzymkę pod opieką ks. Zbigniewa Sali - naszego nowego moderatora.

05. 06. 2004 Mateusz Hosaja przyjmuje święcenia kapłańskie. Jego hasłem przewodnim są słowa “Panie, zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił”. 20. 06. msza prymicyjna Karola Węgrzyna. Jego myśl przewodnia: “Stać się wszystkim dla wszystkich, aby wszystkich pozyskać dla Chrystusa”.

Październik 2004 – Wyjeżdżamy na trzy dniowe rekolekcje do Kasinki Wielkiej z naszą Oazą.
Styczeń 2005 - Wystawiamy jasełka w Miejskim Domu Kultury w Myślenicach. Są one nietypowe, bo rozgrywane w czasach teraźniejszych.
Marzec 2005 - Droga Krzyżowa ulicami miasta Myślenice. Tym razem w rolę Jezusa wcielił się Łukasz Suder. Było bardzo zimno, ale i tak ukrzyżowaliśmy go.
1-3 Maja 2005 - Pierwsze miejsce naszej oazy w Osielcu na I Festiwalu “Ave Maryja” Śpiewaliśmy piosenki “Wiara czyni cuda” oraz “W cieniu Twoich rąk”.
14-15 Maja 2005 - I Całonocne czuwanie w kościele Narodzenia N.M.P. w Myślenicach w przeddzień pięćdziesiątnicy. Modlimy się o dary do Ducha Świętego. O 24:00 Msza Święta.